Aspartam – słodycz bez kalorii

Niejednokrotnie odmawiamy sobie różnych słodkich pyszności. Zwłaszcza jeśli chodzi o panie takie zachowania są bardzo częste. Chcemy mieć zgrabną, kształtną sylwetkę, zatem przechodzimy na dietę, niektóre z nas wręcz na permanentną dietę, gdyż efekt jo-jo grozi błyskawicznym „nadrobieniem” straconych kilogramów. Oczywiście zdrowa, rozsądna dieta jest godna polecenia. Zamiast mnóstwa węglowodanów, zawiesistych zup, tłustych sosów i góry kartofli warto zjeść pyszną surówkę, porcję chudego mięsa czy rybę. Ale cóż zrobić, gdy mamy wielki, wręcz nieodparty apetyt na słodycze? Od czasu do czasu każdy z nas czuje chęć, by zjeść coś słodkiego. Gdy narzucimy sobie reżim dietetyczny, warto wówczas sięgnąć po produkty słodzone aspartamem.


Dzięki temu słodzikowi mają one o wiele mniej kalorii niż tradycyjne słodkości. Możemy bezkarnie zjeść owocowy jogurt, galaretkę, mrożony deser. Także tak lubiane przez wiele osób gazowane, słodkie napoje nie muszą znaleźć się na liście produktów zakazanych. Wystarczy, że podczas zakupu sprawdzimy na etykiecie, czy dany napój jest słodzony cukrem czy też właśnie aspartamem.
Niektóre osoby boją się, iż aspartam ma skutki uboczne, że jego stosowanie wprawdzie dobrze wpłynie na sylwetkę, ale pogorszy stan zdrowia. Jak wykazują badania, szkodliwy wpływ słodzika na organizm człowieka nie został potwierdzony. Poza tym pamiętajmy o tym, że zanim został on dopuszczony do obrotu handlowego, poddano go wnikliwym badaniom.

Komentowanie wyłączone.